• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Łotewski wodospad

Na Łotwie w  miejscowości Kuldiga największą atrakcją są wodospady.


Ventas Rumba szerokie na 110 m i wysokie na 2m. Te naturalne spadki wody, przepięknie mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy, na całej szerokości przecinają rzekę Windawę.

 

Wodospady Ventas Rumba są przyjazne człowiekowi. Dzięki temu, że woda w rzece nie jest rwąca, a wodospady nie należą do tych najwyższych na świecie, w ciepły dzień można pobrodzić w nich lub przespacerować się po skalnych progach z jednej strony na drugą. Brzegi rzeki zaś, mimo że porośnięte sitowiem i szuwarami, są na ogół łatwo dostępne, przez co zachęcają do urządzania tam pikników i majówek.


 Na Ventas Rumba najlepiej spoglądać przy zachodzie słońca. Świat dookoła wycisza się, słychać jedynie szum wody, a światło słoneczne, przenikając do najgłębszych zakamarków wodospadu, ukazuje całą paletę barw. Z myślą o turystach nieopodal Ventas Rumba urządzono małą kawiarenkę, z której tarasu można podziwiać niesamowite widoki. Na bajeczne kaskady można także spoglądać z jednego z najdłuższych na świecie mostów zwanego Kuldigas tilts.

Źródło: www.przewodnik.onet.pl

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u