• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Zamek Bowski

Zamek Bowskich znajduje się w mieście Bauska. Położony jest na niewielkim wzgórzu. Z dwóch stron otaczają go rzeki: Niemenem i Musza. W skład zabytku wchodzą: ruiny zamku oraz pałac.


Budowa zamku rozpoczęła się w latach 1443-1456 z inicjatywy zakonu kawalerów mieczowych. Forteca została wybudowana w celach obronnych. Jej zadaniem była obrona granicy Litwy z Liwonią. 
 W kolejnych latach zabytek zmieniał właścicieli. W XV wieku początkowo należał do arcybiskupa Rygi Wilhelma Hohenzollerna, następnie został przekształcony na siedzibą książąt Kurlandii i Semigalii. Pod koniec XVI wieku Gotthard Kettler przebudował zamek. Z fortecy obronnej przekształcił go w rezydencję. Książę zamieszkał tam na stałe, tym samym z budynku uczynił siedzibę księstwa.


 W wyniku wojen polsko – szwedzkich kompleks został zniszczony. Obecnie może oglądać jedynie ruiny zamku. Turyści mogą również zwiedzać pałac, który odbudowano w XX wieku. Renowacją i konserwacją zabytku zajmuje się Muzeum Zamkowe. Jest ono odpowiedzialne również za przygotowywanie wystaw i obsługę turystów. Główna wystawa dotyczy historii zamku. Oprócz niej zwiedzający mogą zapoznać się ze zbiorem pochodzącym z wykopalisk archeologicznych. W jego skład wchodzi 5500 artefaktów.

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u